Luboš Pospíšil81 NOVINEK / 114 KOMENTÁŘŮ / RSS FEED

Nová kapela, nová deska

Turné k nové desce je plánováno na druhou půlku dubna a květen 2008, premiérová vystoupení 5P v Rakovníku, Turnově a Žatci dopadla nad očekávání dobře, v následujících týdnech a měsících kapela vystoupí rovněž v Trutnově (22.11.), v pražské Akropoli jako host Hudby Praha (6.12.), v Kutné hoře (29.12.) a v Lounech (6.2.). Luboš Pospíšil kromě toho nadále vystupuje i v duu s Bohoušem Zatloukalem nebo sólově.

Tisková zpráva:
Luboš Pospíšil a jeho letitý spolupracovník Bohumil Zatloukal se nedávno po vzoru Radima Hladíka obklopili mladými muzikanty a pod obnovenou značkou 5P společně připravují nový repertoár. Jako vždy v kooperaci s jedním z nejosobitějších českých básníků Pavlem Šrutem, jehož inspirační studna je zřejmě bezedná.
Pospíšil navazuje na to nejlepší ze své bezmála čtyřicetileté hudební kariéry, do kapely se vrátily klávesy, generační bariéry rozmetala hned první společná zkouška. Omlazení 5P hrají s obrovskou radostí, byť některé písně jsou starší než někteří účinkující muzikanti. A možná právě proto. Na novou desku se těště v zimě, turné je plánováno na jaro 2008.